Poznávací zájezd do Velké Británie

Ve dnech 20. – 25. 3. 2012 se naše škola vydala na dlouho připravovaný poznávací zájezd do Velké Británie – konkrétně jižní Anglie. Navštívili jsme následující místa:

1.      den – dopolední odjezd, noční přejezd přes SRN.

2.      den – ranní přejezd přes Belgii a Francii, ranní trajekt z Calais do Doveru, odjezd do přímořského letoviska Brighton, pobřeží a molo Brighton Pier, procházka po přímořské promenádě, návštěva královského paláce Royal Pavilion, procházka historickým centrem The Lanes, ve večerních hodinách ubytování (večeře v rodinách.)

3.      den – odjezd do města Portsmouth – námořní přístav, okružní jízda lodí po přístavu, návštěva Royal Naval Museum, loď Victory admirála Nelsona, loď Warrior a museum Mary Rose JindřichaVII., Action Stations (snídaně + večeře v rodinách, na cestu obědový balíček)

4.      den - výlet do Hastings – pobyt v městečku, návštěva pašeráckých jeskyní a bitevního pole z r. 1066, zastávka na Beachy Head and Seven Sisters – útesy na jižním pobřeží Anglie, zastávka u Long Man ve Wilmingtonu na kopcích poblíž Eastbourne. (snídaně + večeře v rodinách, na cestu obědový balíček)

5.      den – celodenní prohlídka Londýna s návštěvou Natural history museum a Science Museum, London Eye, Trafalgar Square, Piccadilly Circus, The Houses of Parliament a Big Ben, Westmister Abbey, Buckingham Palace. Večer odjezd opět trajektem, noční přejezd přes Francii, Belgii a Německo do ČR. (Pouze snídaně v rodinách + na cestu obědový balíček)

6.      den – návrat do Malých Svatoňovic.

Po celou dobu trvání zájezdu nám přálo počasí a vládla vynikající nálada. Všichni účastníci – pedagogický dozor, řidiči, samotní studenti, včetně průvodkyně, která naše studenty v závěru velmi chválila, se vrátili plni nových dojmů a s pocitem, že by se do Velké Británie chtěli brzy znovu podívat.

Za pedagogický dozor bychom tímto chtěly všem zúčastněným poděkovat.

Lada Slezáková a Jana Ryšavá

Fotogalerie

Anglie očima studentů naší školy - co se jim líbilo/nelíbilo

Anglie podle Lenky

Modrá obloha, slunce se dotýká svými hřejivými paprsky našich tváří,

listy stromů nám šplhají nad hlavami,

racci se nás zvědavě vyptávají, odkud jsme přišli …

… parky plné příběhů mnoha generací,

pláže s oblázky a v dáli na moři mihotající se jachty… moje vzpomínky!

 

Štěpán: Mně se líbilo

- London EYE  a hlavně 15 minutové 4D kino s prezentací o Londýně …

- námořní základna Velké Británie v Portsmouth, moderní lodě v kontrastu s historií …

- Beachy Head – útesy, moře, maják, nezapomenutelné panorama …

 

Ondrovi se líbila:

- krajina a památky

- slušnost Angličanů

- komunikativní rodina

 

Naopak  se mu nelíbila:

- dlouhá únavná cesta školním busem,

- málo času, nestihli jsme vše, bude třeba jet znova a také

- měl málo liber na shopping

 

Michal

Zájezd se mi velice líbil, jen co mě štvalo bylo , že jsme byli až poslední den v Londýně , jinak  to bylo super . :)

Příští rok bych jel znovu :)))

 

Martina

V Anglii se mi moc líbilo... hnedka bych se tam vrátila :) Samotná Anglie se mi líbí už jen proto, jak mají vše upravené (trávníky, parky, ...) oproti Česku je to opravdu rozdílné. Nejvíce se mi asi líbily křídové útesy, už jen proto, že jsme měli nádherně a bylo krásně vidět. Londýnské oko bylo taky skvělé. V rodinách žádné problémy nebyly, byli na nás hodní... ale jen škoda, že jsme tam netrávili tolik času, takže nebyl moc prostor na povídání si s nimi. Aspoň tak to tedy bylo u nás :)

Exkurze Polsko (Oswiecim a Weliczka)

Exkurze proběhla ve dnech 4. a 5. května 2009. Program exkurze je ke stažení zde.

Fotogalerie: Exkurze Polsko (Oswiecim a Weliczka - 4. a 5. května 2009)

Projekt Comenius

Krátké video dokumentující projekt naleznete na www.televize-js.cz a www.nasetelevize.cz

O proběhlé akci si můžete přečíst článek, který vyšel dne 15. 4. 2008 v Krkonošských novinách.

Ve dnech 8.-16. dubna se deset našich studentů zúčastnilo projektu Comenius.Jejich partnerem v rámci projektu byla polská škola "Liceum Ogólnoksztalcacego w Tychach ZDZ w Katowicach".

Téma desetidenního partnerského programu nese název "Historie nás učí, jak budovat společně bezpečnou budoucnost v Evropě". Cílem žáků obou škol bylo poznání kultury a dějin Ceska a Polska, zmenšit hranici mezi jednotlivými zeměmi, a to i po stránce jazykové(naši a polští studenti již absolvovali základní kurz polštiny a češtiny). Výsledkem projektu bylo i zlepšení komunikačních dovedností studentů, jejich analytických schopností. Žáci byli v rámci projektu vedeni k prezentování vlastních názorů a k týmové práci, zvýšení sportovní výkonnosti a v neposlední řadě k připravenosti v případě první pomoci. Nové zkušenosti získali studenti i v oblasti informačních technologií (využití internetu, zpracování dokumentace o projektu, tvorba instruktážního filmu o první pomoci).Úcastníci projektu Comenius

Vyhledávání

SOŠ OOM Malé Svatoňovice © 2009 Všechna práva vyhrazena.